Superman.

Superman.

Po takiej dawce emocji, Julek poczuł potrzebę kofeinowego wsparcia. Cukier też mu opadł. Sernik będzie w sam raz – zdecydował przy ladzie wypasionego bistro, które sąsiadowało z biurem klienta. Usiadł przy stoliku i zaczął rozmyślać nad tym, co dziś przeżył… Przecież lubił swoją pracę ponad wszystko! Nie wyobrażał sobie, że mógłby robić coś innego. W przeciwieństwie do innych kolegów z branży, był przekonany do produktów które sprzedawał. Ale to ten dreszczyk emocji, podczas negocjacji z klientem, nakręcał go do działania.

Tiaa… – zakwiliło cicho Julkowe Ego – ale nie takich emocji jak dziś.  Puścił mimo uszu tą wypowiedź. Jest dobrym handlowcem, kupi kalkulator i przestanie nosić jogurty w torbie. Albo przerzuci się na te w butelkach. Świetny pomysł! – upił łyk gorącej kawy.

Och, Boże, tak się podłożyć! – usłyszał znowu. Tym razem rozejrzał się dookoła. To nie jego Ego tak kwiliło, tylko ponętna blondynka przy stoliku po lewej. Spojrzał drugi raz i Julkowym zwyczajem, postanowił działać. Chwycił serwetki ze stolika i podał blondynce.

Miała na imię Bronia, była księgową i właśnie pół godziny temu odkryła, że od trzech miesięcy, w zestawieniu zliczającym firmowe zużycie paliwa, do podsumowania dodaje się stała kwota, wpisana swego czasu, jako jednorazowa korekta, której nie powinno tam być!

Julek patrzył na Bronię z lekkim przerażeniem. Miał też w sobie zupełnie inne uczucia, spotęgowane błękitem oczu Broni ale rozmazujący się tusz na powiekach trochę te uczucia tonował.

Jak to? – zapytał najgłupiej na świecie. Dla Broni to było już za wiele. Ty wiesz ile tam jest danych?! – wykrzyknęła. Każdy arkusz uzależniony jest od poprzedniego! Dane pobieram z innych plików, a żeby zrobić rozliczenie nowego miesiąca, tylko kopiuję poprzedni… No i skopiowałam tą cholerną korektę razem z tą niepotrzebną kwotą! Tam miała być wczytana kwota z pliku źródłowego! Zwolnią mnie, na Boga…

Wściekła Bronia ma swój urok – przemknęło mu przez myśl. W tej samej chwili, Julkowe Ego przypięło mu do ramion pelerynę Supermana.  

cdn.